![SBIE News](https://sbie.edu.gr/storage/infocube_image_cache/1710x450/CWsT3Eo7VqhbR4QuVuw2BwqPgdrpPH7Wx7Vcm8ow.jpg?v=240416001)
Τα Νέα Μας
Ενημερώσου για τα νέα του ΙΕΚ ΣΒΙΕ
![](https://sbie.edu.gr/storage/infocube_image_cache/400x300/media-library/BlogPost/630/Facts-Series_jordan-kapaki.jpg?v=240416001)
Το marketing hack που εκτόξευσε τα AIR JORDAN στα ‘80’s
Η περίπτωση των AIR JORDAN αποδεικνύει πως μια ταλαντούχα ομάδα από marketers, μπορεί εύκολα να ταράξει τα νερά της διαφήμισης.
![Η ΣΒΙΕ στην Dental Expo 2024](https://sbie.edu.gr/storage/infocube_image_cache/400x300/media-library/BlogPost/609/KAPAKI-NEWS-SITE-400X300-(Δ.Τ.-Dental-EXPO).jpg?v=240416001)
Η Σχολή Οδοντικής Τεχνολογίας της ΣΒΙΕ στην Dental Expo 2024
Στη μεγαλύτερη έκθεση οδοντιατρικών - οδοντοτεχνικών ειδών, Dental Expo 2024, συμμετέχει η ΣΒΙΕ ως εκπαιδευτικός υποστηρικτής. Ένας ειδικά διαμορφωμένος branded χώρος φιλοξενεί την 1η Σχολή Υγείας στην Ελλάδα
![Σχολή Υγείας ΣΒΙΕ - HEALTH 4EU, Τσεχία](https://sbie.edu.gr/storage/infocube_image_cache/400x300/media-library/BlogPost/593/ΗΕΑLTH-4-EU-KAPAKI.jpg?v=240416001)
Το ΙΕΚ ΣΒΙΕ στη συνάντηση του Health4EU στην Τσεχία
Στόχος του educational trip ήταν η μεταφορά τεχνογνωσίας στους εκπαιδευτές σχολών Υγείας από διάφορες χώρες της Ευρώπης.
![Ο Όμιλος ΠΕΙΦΑΣΥΝ στο ΙΕΚ ΣΒΙΕ](https://sbie.edu.gr/storage/infocube_image_cache/400x300/media-library/BlogPost/598/KAPAKI-NEWS_peifasyn.jpg?v=240416001)
Ο Όμιλος ΠΕΙΦΑΣΥΝ στο ΙΕΚ ΣΒΙΕ
Οι εκπρόσωποι του Ομίλου ΠΕΙΦΑΣΥΝ, μίας από τις τρεις μεγαλύτερες χονδρεμπορικές συνεταιριστικές φαρμακευτικές επιχειρήσεις στην Ελλάδα βρέθηκαν στις εγκαταστάσεις του ΙΕΚ ΣΒΙΕ, για να συζητήσουν με τη νέα γενιά του κλάδου για τις αλλαγές στο τοπίο της φαρμακοβιομηχανίας, αλλά και τις πολλές ευκαιρίες εργασίας που αυτές επιφέρουν.
![PetCity & ΙΕΚ ΣΒΙΕ συνεργασία](https://sbie.edu.gr/storage/infocube_image_cache/400x300/media-library/BlogPost/588/pet_city_iek_sbie_partnership_kapaki.jpg?v=240416001)
PetCity & ΙΕΚ ΣΒΙΕ: Από την εκπαίδευση στην αγορά εργασίας
Τα Pet City, ο κορυφαίος pet specialty retailer στην Ελλάδα, σε συνεργασία με το ΙΕΚ ΣΒΙΕ, την πρώτη σχολή επαγγελμάτων υγείας στην Ελλάδα, ανακοινώνουν την αρχή μιας νέας πρωτοποριακής εποχής στην φροντίδα των ζώων συντροφιάς.
![Συνεργασία ΣΒΙΕ και Pet City](https://sbie.edu.gr/storage/infocube_image_cache/400x300/media-library/BlogPost/105/news-base-image-9.jpg?v=240416001)
Στρατηγική συνεργασία ΙΕΚ ΣΒΙΕ & PET CITY GROUP
Τα Pet City, ο μεγαλύτερος pet specialty retailer στην Ελλάδα , με 93 καταστήματα, ανοίγει τις πόρτες του στους αποφοίτους του ΙΕΚ ΣΒΙΕ, με στόχο να διευρύνει τις υπηρεσίες που προσφέρει, ενσωματώνοντας στο ανθρώπινο δυναμικό της τους άρτια καταρτισμένους αποφοίτους των προγραμμάτων «Βοηθών Κτηνιάτρου & Φροντιστών Ζώων Συντροφιάς» και «Pet Grooming – Καλλωπισμός Ζώων Συντροφιάς».
![Seminar week στη ΣΒΙΕ](https://sbie.edu.gr/storage/infocube_image_cache/400x300/media-library/BlogPost/577/καπακι.jpg?v=240416001)
SEMINAR WEEK με 38 webinars για τους σπουδαστές της ΣΒΙΕ
Unlimited ευκαιρίες για να αναβαθμίσουν τις δεξιότητές τους και να αποκτήσουν νέες γνώσεις, έχουν οι σπουδαστές όλων των ειδικοτήτων του ΙΕΚ ΣΒΙΕ σε Αθήνα και Πάτρα!
![Ημέρες Καριέρας στη ΣΒΙΕ](https://sbie.edu.gr/storage/infocube_image_cache/400x300/media-library/BlogPost/582/καπακι.jpg?v=240416001)
Career Day στο ΙΕΚ ΣΒΙΕ στην Αθήνα
Δεκάδες κορυφαίες επιχειρήσεις που δραστηριοποιούνται σε διάφορους επαγγελματικούς κλάδους βρέθηκαν στο campus του ΙΕΚ ΣΒΙΕ στο κέντρο της Αθήνας, για να αναζητήσουν ανάμεσα στους σπουδαστές του τους επόμενους συνεργάτες τους στο πλαίσιο ενός ξεχωριστού Career Day.
![Συνεργασία ΣΒΙΕ με την HotelBrain Academy](https://sbie.edu.gr/storage/infocube_image_cache/400x300/media-library/BlogPost/498/new-educational-partnership.jpg?v=240416001)
Εκπαιδευτική Σύμπραξη – «Ορόσημο» για τη Σχολή Ξενοδοχειακών του ΙΕΚ ΣΒΙΕ & την HotelBrain Academy
Η ατζέντα της σύμπραξης περιλαμβάνει την εξειδίκευση των αποφοίτων Ξενοδοχειακών της ΣΒΙΕ στη HotelBrain Academy, με εγγυημένη προσφορά εργασίας, για όσους αποφοιτήσουν, στο πανελλαδικό δίκτυο του Ομίλου HotelBrain. Επιπρόσθετα, περιλαμβάνεται δυνατότητα αμειβόμενης πρακτικής άσκησης και άνοιγμα επαγγελματικών ευκαιριών για τους φοιτητές του προγράμματος Ξενοδοχειακών του ΙΕΚ ΣΒΙΕ στα ξενοδοχεία του Ομίλου.